Süper ..:.

en ilginç 7 google sürprizi!
google'da saklı bu 7 sürpriz yumurta ile eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor...

google'ın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan "do a barrell roll" sürpriz yumurtası, herkesi şaşırtmıştı. bu aramayı yaptığımızda arama sayfası kendi etrafında 360 derece dönüyordu. bu, google'ın internete sunduğu tek sürpriz tabi ki değil.

google, bu sürprizleri sadece arama sayfasında değil google maps, google earth, youtube ve gmail gibi ürünlerinde de yapıyor. bu yazımızda google aramasında ortaya çıkan en ilginç 7 süpriz yumurtayı bir araya getirdik.

do a barrel roll: internette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? "do a barrel roll" yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

en yalnız sayı hanigisi: google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. "what is the loneliest number" (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecek.

askew, gravity, recursion ve diğerleri

askew: google'da "askew" veya "tilt" aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

google gravity: "google gravity" yazın ve "kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. isterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

recursion: "kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

chuck norris nerede: "where is chuck norris?" yazarak arama yaptığınızda, bir siteye yönlendirilerek "google chuck norris'i aramayacak, çünkü siz chuck norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !